توضیح تصویر
فناوری
چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

 • چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  امروز خوراکی هایي را معرفی می‌کنیم که باعث سرد مزاجی و کاهش میل جنسی خصوصا در مردان می‌شوند، عده اي از میل جنسی زیادی که دارند ناراضی اند و این موضوع باعث اذيت آن ها میشود، غذاها و خوراکی ها تاثیر زیادی بر کاهش و یا افزایش میل جنسی و مزاج دارند، با تغذیه هدف دار و صحیح می‌توان تا حدود زیادی میزان میل جنسی را بازرسی کرد، در ادامه این مقاله بیشتر راجع بع این موضوع صحیت می‌کنیم.

  میل جنسی مردان به دلایل مختلفی تحت تاثیر قرار میگیرد، یکی از آن ها برنامه غذایی است. بنابر این اگر میل جنسی تان دچار مشکل شده و یا میخواهید سالم باقی بماند باید به آنچه میخورید دقت کنید. از دست دادن میل جنسی میتواند با کمبود ویتامین هاي گروه B در ارتباط باشد که به صورت کلی روی انرژی تاثیر می گذارند. کمبود زینک روی تولید تستوسترون تاثیر میگذارد و کمبود اسید چرب ها روی تولید کلی هورمون ها تاثیر می‌گذارد.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  از این رو ویتامین ها عامل اصلی جریان خون و عملکرد ارگان ها هستند. برای تثبیت سلامت میل جنسی میوه و سبزیجات به همراه ویتامین E، A و اسید چرب هاي امگا 3 مصرف کنید. غذاهایی هم وجود دارند که میتوانند تاثیری معکوس داشته باشند. در ادامه می‌خواهم غذاهایی رابه شما معرفی کنم که میل جنسی را در مردان میکشد و شنیدن بعضی از انها ممکن است متعجب تان کند.

  لبنیات

  مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید؟ نفخ و گاز معده میتوانند میل جنسی هرکسی را خراب کنند. متاسفانه تعداد زیادی از مردان نمی‌دانند مشکل عدم تحمل لبنیات را دارند. بنابر این به خوردن انها ادامه میدهند که در نتیجه تاثیر منفی روی میل جنسی شان میگذارد. محدود کردن مصرف لبنیات می‌تواند از این تاثیر منفی که مسلما میل جنسی مردان را می‌کشد پیشگیری کند.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  شیر، بستنی و پنیر همگی شامل این گروه میشوند. اگر شک دارید که دچار عدم تحمل لاکتوز هستید مدتی به دنبال مصرف جای گزین هاي لبنیات باشید و ببینید آیا تغییری حاصل می‌شود یا خیر.

  الکل

  همه ی از مضرات مصرف نوشیدنی هاي الکلی با خبریم اما یک خبر بد دیگر هم برایتان دارم، مصرف آن گونه نوشیدنیها برای میل جنسی تان زهر است. مصرف الکل می‌تواند باعث مشکلاتی مانند اختلال در نعوظ شود که نتیجه اش نیز مشخص است: از بین رفتن میل جنسی.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  اگر چنین نوشیدنی هایي مصرف میکردید و به دنبال انگیزه برای کنار گذاشتنشان بودید میل جنسی را هم به دلایلتان اضافه کنید. نوشیدنی هاي الکلی همچنین کالری بسیار بالایی نیز دارند. مصرفشان علاوه بر این‌که اندامتان را بد شکل می‌کند باعث از بین رفتن دندان ها نیز میشود.

  پاپ کورن آماده

  پاپ کورن هاي آماده بنظر انتخابی سالم و بی زحمت می‌رسند اما همین ذرت هاي نمکی میتوانند تاثیر منفی روی زندگی جنسی تان بگذارند. همه ی ما پاپ کورن دوست داریم اما پاپ کورن هاي آماده حاوی اسید پرفلووروکاتانیک هستند. باعث ایجاد اختلال در غدد درون ریز میشود و می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد. بعلاوه این مواد شیمیایی می‌توانند روی همسرتان نیز تاثیر بگذارند:

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  تحقیقات نشان داده اسید پرفلووروکاتانیک میتواند روی باروری زنان نیز تاثیر منفی بگذارد. بنابر این بهتر است درباره این میان وعده تجدید نظر کنید. اما اگر نمیتوانید از پاپ کورن بگذرید هنوز راه هایي وجوددارد، فقط کافی است خودتان ذرت بخرید و با استفاده از روغن و یک قابلمه روی اجاق تفت دهید. این روش درست کردن پاپ کورن هم سالم است و هم زندگی جنسی تان را تحت تاثیر قرار نمیدهد.

  توت فرنگی هاي غیر ارگانیک

  بر اساس آمارها در بین میوها و سبزیجاتی که با آفت کش به عمل می‌آیند، توت فرنگی حاوی بالاترین سطح آفت کش بوده است. اگر به دنبال دلیل دیگری برای خرید توت فرنگی هاي ارگانیک هستید ما آن دلیل را داریم:

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  علاوه برا خطرهایی که آفت کش ها برای سلامت دارند از جمله نقائص هنگام تولد، پارکینسون و سرطان. مصرف این مواد شیمایی میتوانند میل جنسی را نیز از بین ببرند. به یاد داشته باشید که همیشه ارگانیک خرید کنید این مواد شیمیایی میتوانند سطح استروژن را بالا ببرند که موجب کاهش تستوسترون میشود.

  نعنا

  مصرف نعنا میتواند معده را آرام کند و سوزش سر دل را التیام ببخشد، به التیام تمرکز و بهتر شدن سرفه، یبوست و حتی بوی بد دهان کمک کند. با این‌که همه ی این موارد بنظر چیزهای مثبتی می‌آیند، وقتی نوبت به زندگی جنسی تان میرسد، این سبزی خوش بو تاثیر خوبی ندارد.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  بنابر این شاید بهتر باشد مصرف چای نعنای خودرا محدود کنید. منتوئیل موجود در نعنا نشان داده که می‌تواند سطح تستوسترن را کاهش دهد. در واقع چای نعنا را برای خانم هایي تجویز می‌کنند که میخواهند سطح تستوسترون را پایین بیاورند. « تستوسترون هورمون مردانه است ».

  میگو

  کالری میگو پایین است، سرشار است از پروتئین، جیوه کمی دارد. مقدار زیادی ویتامین و موادمعدنی دارد اما شاید گزینه مناسبی برای زندگی جنسی تان نباشد. میگوها برای این‌که رنگ خودرا از دست ندهند با hexylresorcinol اسپری میشوند این ماده شیمیایی استروژن را افزایش داده و سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. یک حقیقت ناخوشایند دیگر در مورد میگوها این است که تحقیقات نشان داده است:

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  حدود 20 درصد میگوهای منجمد حاوی باکتری هاي ویبریو و ایکولی هستند که باعث مسمومیت غذا می‌شوند. فرد دچار اسهال و کم آبی بدن شدید می‌شود. همه ی این‌ها موجب می‌شود میگو از جمله غذاهایی باشد که به میل جنسی مردان ضربه میزند. هرچند میگو تازه چنین مشکلاتی را برایتان به وجود نمی آورد.

  بذر کتان

  بیش از 5000 سال است که از بذر کتان به منظور التیام سلامت و التیام بخشی استفاده می‌شود. بذر کتان نه تنها سرشار است از اسید چرب هاي امگا 3 بلکه حاوی فیتوشیمیایی هایي به نام لیگانها است. همچنین سرشار از فیبر خوراکی، منیزیم، پتاسیم، منگنز و موادمعدنی مانند فسفر، آهن و مس است. با این حال آقایان قبل از این‌که در همه ی غذاها از بذر کتان استفاده کنند باید خوب فکر کنند. با این‌که بذر کتان بسیار مفید است اما برای مردان کمی مشکل ساز میشود.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  بذر کتان حاوی فیبر و لیگنین است که به سوخت و ساز استروژن کمک می‌کنند اما وقتی مصرف بالا باشد ممکن است سطح تستوسترون را نیز کاهش دهد. توصیه می‌شود آقایان مصرف بذرکتان خود رابه یک یا دو قاشق چای خوری آن هم چند روز در هفته کاهش دهند. با اینکار هم از مزایای بذر کتان بهره برده اند و هم سطح تستوسترون کاهش نمی‌یابد.

  ودر ادامه: نقش تغذیه در روابط زناشویی

  تحقیقات نشان داده است که 20 درصد جمعیت جهان دچار اختلالات جنسی است و عده اي از آمارها حاکی ازآن است که بیش از 60 درصد اختلالات زناشویی که به طلاق منجر میشود ناشی از مشکلات جنسی و ناهمگونی بین زن و شوهر در مسایل زناشویی است. تعداد زیادی از اختلالات جنسی مانند فقدان میل جنسی، ناتوانی جنسی، ناباروری و دیگر مسایل ریشه در عدم تعادل ریشه در عدم تعادل مواد شیمیایی و هورمون ها در بدن دارد که با نظر پزشکان متخصص قابل درمان است.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  اما یکی از عواملی که بر تمایلات جنسی اثر می‌گذارد رژیم غذایی است. رژیم غذایی نامناسب میتواند باعث کاهش میل جنسی بشود و هرچه فرد غذای مناسب تری مصرف کند، توانایی او در روابط زناشویی بیشتر میشود. یک رژیم مدیترانه اي که شامل غلات، میوه جات، سبزیجات، گردو و روغن زیتون است و هم چنین مصرف مقادیر کم شکر، غالت بدون سبوس میتواند قوای جنسی را افزایش دهد.

  غده هاي هورمون ساز

  عملکرد جنسی توسط غدد درون ریز بازرسی می‌شود. این غدد هورمونهای خاصی ترشح میکنند. برای این‌که این غدد بتواند درست عمل کنند، نیاز به مواد مغذی خاصی دارند. یکی از مهم‌ترین غددی که دراین زمینه نقش دارد، غده هیپوفیز است. نقصان در ترشح این غده میتواند منجر به نقص در اندام هاي تناسلی، یائسگی زودرس در زنان و ناتوان جنسی در مردان شود.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  از غدد دیگر غده فوق کلیه است که مقدار کم اما مهمی از هورمونهای جنسی را تولید میکند و فرسودگی آن می‌تواند به ناتوانی جنسی یا عدم میل جنسی منجر شود. غده هیپوفیز برای عملکرد خود به ویتامین هاي گروه B، اسید پانتوتنیک، ویتامین E و روی نیاز دارد. غده فوق کلیه نیز به ویتامین هاي A, B, E, C و اسیدهای چرب اشباع نشده نیاز دارد.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  روی از جمله آنتی اکسیدان هاي لازم برای درست کار کردن غده فوق کلیه است ضمن این‌که برای تولید تستوسترون و افزایش تعداد اسپرم بسیاری لازم است. این ماده همچنین باعث افزایش استقامت در حین فعالیت زناشویی می‌شود و احساس خستگی را از بین می‌برد. مقدار مورد نیاز روی برای بدن 40 میلی گرم در روز است. روی در صدف خوراکی بخارپز، تخم کدو، تخمه گل آفتابگردان، سیر و اسفناج یافت میشود.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  منیزیم نیز از جمله موادی است که استقامت ماهیچه ها را افزایش می‌دهد و باعث تمدد اعصاب لازم برای فعالیت زناشویی میشود. همچنین اسیدهای چرب ضروری در تولید هورمونهای جنسی نقش دارند به ذخیره کردن ویتامین هاي محلول در چربی مثل E، D و K کمک کرده و فرد را از نظر جنسی فعال نگه می دارند. اسیدهای چرب ضروری در گیاهان دریایی، دانه کتان، کنجد، بادام، جوانه گندم و کدو تنبل به وفور وجوددارد.

  مصرف متعادل

  در طب سنتی ایران برای حفظ سلامت توجه به شش اصل ضروری است که یکی از انها «خوردنی ها و نوشیدنیها» است. بنابر دیدگاه طب سنتی بعلت تفاوت «مزاج» افراد و تفاوت در گرمی و سردی غذاها و نیز ماهیت هر بیماری و علت اختلال عملکرد جنسی، تجویز بدن بررسی غذا صحیح نیست. طبق معمول دراین موارد نمیتوان بدوت تجزیه و تحلیل مشکل بیمار از غذاها و گیاهانی مانند خرما، نعناع، زعفران، سیر، بادام، کنجد، فندق، گردو، فلفل و نخود و… استفاده کرد.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  اگرچه غذاها بطور موثری در افزایش و کاهش میل جنسی و یا توانایی جنسی نقش دارد ولی باید توجه کرد که گاهی مصرف طولانی مدت عده اي از همین مواد خوراکی ساده بدون رعایت اصول علمی تاثیرات نامطلوبی بر فرد گذاشته و چه بسا باعث تشدید مشکل بیمار میشوند. در تحقیقی که در مورد اثر غذاها بر میل جنسی انجام شده است، 85 درصد اقلام مواد غذایی مورد استفاده در ایران اثر تقویت کننده میل جنسی داشته اند.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  14.5 درصد مواد غذایی اثر تضعیف کننده و 27.5 درصد هم اثری بر میل جنسی نداشته اند.در تعداد زیادی از موارد دیده شده است افرادی بعلت کثرت استفاده از غذا هاي گرم به مدت طولانی دچار ضعف جنسی و پیچیده شدن بیماری خود، شده اند. بنابر این توصیه میشود با توجه به وجود مواد موثر بر عملکرد جنسی در غذا هاي روزمره بدون مشورت با فرد آگاه به طب سنتی و تنها با تکیه بر شنیده ها خوددرمانی تغذیه اي نکنید.

  ویتامین ها؛ مواد غذای حیاتی

  ویتامین A از ویتامین هاي محلول در چربی است که نقش اساسی در تولید مثل ایفا میکند. این ویتامین در سیب زمینی شیرین، هویج، کلم پیچ، شلغم، اسفناج، بروکلی، کاهو، فلفل قرمز و انبه یافت می‌شود. از ویتامین هاي گروه B تیامین «B1»، ریبوفلاوین «B2» و نیاسین «B3» برای میل جنسی طبیعی، لازم است البته ویتامین هاي B5, B6, B12 نیز برای کاهش استرس و تنظیم سطح هورمونهای بدن مفیداند.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  ویتامین B3 «نیاسین» باعث اتساع عروق شده و گردش خون را التیام می بخشد. این ویتامین همچنین باعث ساخته شدن هورمونهای جنسی می‌شود. ویتامین B6 از افزایش میزان پرولاکتین که خود باعث کاهش میل جنسی است، پیش گیری میکند. پس بطور کلی ویتامین هاي گروه B جهت سلامت تولید مثل لازم اند.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  منابع سرشار از ویتامین هاي گروه B عبارتند از غلات سبوس دار، تخم مرغ، حبوبات «نخود و لوبیا و…»، سویا، ماهی سالمون و دیگر ماهی هاي آزاد، انواع مغزهای گیاهی به صورت خام، کلم بروکلی، گوشت کم چرب و موز که دارای آنزیم برومیلین است ودر افزایش میل جنسی مردان موثر است. همچنین موز سرشار از پتاسیم و ویتامین هاي گروه B است. باید توجه داشت که مصرف نوشیدنی هاي الکلی باعث از بین رفتن ویتامین هاي گروه B می‌گردد.

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  ویتامین C در عملکرد سالم شماره جنسی نقش مهمی دارد. همچنین اسپرم ها را در برابر اثر رادیکال هاي آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک آن ها می‌شود، محافظت می‌کند. منابع سرشار این ویتامین در مرکبات، توت فرنگی، کیوی، هلو، انبه، گوجه فرنگی و سبزی هاي برگ تیره وجوددارد.ویتامین E به تولید هورمونهای جنسی کمک کرده و گردش آن ها را بهتر می‌کند. ویتامین E در مغزها، حبوبات، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزی ها یافت میشود.

  مواد ممنوع

  چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

  مصرف بیش از حد نوشیدنی هاي کافئین دار باعث فرسودگی غدد فوق کلیوی و کاهش میل جنسی می‌گردد. مصرف زیاد کافئین با ایجاد خستگی مفرط موجب مصرف شدن تمام هورمون کورتیزول بدن میشود که این امر موجب فرسودگی غدد فوق کلیوی شده و کاهش توانایی جنسی رابه دنبال دارد. غذا هاي بسته بنید شده، فست فود و غذا هاي آماده دارای سطح بالایی از چربی هاي اشباع شده هستند.

 

برچسب ها: چه,خوراکی,هایی,بخوریم,تا,شهوت,مان,کم,شود؟,

[ جمعه 12 مرداد 1397 ] [ 12:41 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


مبانی نظری و پیشینه تحقیق استراتژی منابع انسانی

مرکز دانلود فایل نگارا | مبانی نظری و پیشینه تحقیق استراتژی منابع انسانی

 • مرکز دانلود فایل نگارا | مبانی نظری و پیشینه تحقیق استراتژی منابع انسانی

  دانلود پایان نامه رشته مدیریت

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق استراتژی منابع انسانی
   

  مفهوم و فرایند استراتژی
   تعریف استراتژی 
  استراتژی شامل تصمیم گیری در این باره است که مقصد کجاست و رسیدن به آن چگونه خواهد بود. استراتژی همانا بیان نیًت(قصد) است: «استراتژی یعنی آنچه دوست داریم انجام دهیم و اینکه قصد داریم چگونه آنرا به انجام برسانیم». استراتژی ها اهداف بلندمدت را تعریف می کنند ولی عمدتاً تأکید آنها بر چگونگی تحقق این اهداف است. استراتژی وسیله و ابزار ایجاد ارزش است. استراتژی خوب، آنی است که به کار آید؛ یابه عبارت بهتر راهنمای اقدامات هدفهمند در جهت کسب نتایج لازم باشد.

  استراتژی را بسیاری از نویسندگان این حیطه تعریف کرده اند؛ از آن جمله :
  «استراتژی عبارت است از تعیین آرمانها و اهداف بلند مدت برای شرکت و پذیرش مجموعه ای از اقدامات و تخصیص منابع لازم برای تحقق آنها»(چاندلر ، 1962؛ به نقل از اعرابی، 1383: 168).  
  «استراتژی مجموعه ای از انتخاب های محوری و تعیین کننده یا حساس در باره اهداف و ابزارها و وسایل فعالیت کسب و کار مشخصی است» (استونز و همکاران، 1379: 259). 
  «استراتژی یعنی جهت گیری و حوزه فعالیت بلند مدت سازمان که منابع انسانی را با شرایط متغییر محیطی و به ویژه بازارها، مشتریان و کارفرمایان به منظور تحقق نیازهای گروه های ذینفع هماهنگ می سازد»(بامبرگر، 1384: 94).
  «استراتژی هر بنگاه با همامنگ ساختن و ایجاد تطابق میان شایستگی های داخلی شرکت یا بنگاه و نیز شرایط محیط خارجی سرو کار دارد»(کی ، 1998: 331).  
  «تأکید و تمرکز استراتژی بر اقداماتی است که شرکت ها را از رقیبان شان متمایز می سازند»(پرسل ، 2005: 29).  
  «هر استراتژی چه در حیطه منابع انسانی باشد و چه هر نوع استراتژی در زنینه مدیریت می بایست در بردارنده دو عنصر اصلی باشد: نخست آنکه دارای اهداف استراتژیک باشد (یعنی آن چیزهایی که قرار است به وسیله استراتژی، تحقق یابند)؛ و دوم آنکه باید طرحی عملی نیز وجود داشته باشد (منظور ابزاری است که بوسیله آن بتوان به اهداف دست یافت)» (جزئی، 1378: 67).

  2-2-2. مفهوم استراتژی
  مفهوم استراتژی بر سه مفهوم دیگر استوار است: مزیت رقابتی ، قابلیتهای متمایز  و هماهنگی استراتژیک .

  2-2-3. مزیت رقابتی
  مفهوم مز یت رقابتی را نخستین بار مایکل پورتر  (1985) مطرح ساخت. به زعم پورتر، مزیت رقابتی نصیب شرکتی می شود که برای مشتریانش ارزش قائل می شود. شرکت ها برای کسب مزیت رقابتی، بازارهایی رابرای فعالیت بر می گزینند که بتوانند در آنها بهتر عمل کنند و با بهبود مستمر موقعیت-شان، در واقع خود را به هدف متحرکی برای رقبایشان بدل می سازند. پورتر بر اهمیت «تمایز»   تأکید می کرد که خود شامل عرضه کالا یا خدمتی است که گمان می کنند آن محصول در سراسر صنعت، بی نظیر و منحصر به فرد است. وی در عین حال، بر «تمرکز»  تأکید می کرد، که همانا توجه به گروه خریدار یا بازار محصول خاص، به میزانی بیشتر و به شکل کاراتر و اثربخش از رقباست. وی پس از معرفی این مفاهیم، چارچوب معروف استراتژی های عمومی ( ژنریک ) خود را مطرح ساخت مبنی بر اینکه سازمان ها می توانند به منظور کسب مزیت رقابتی آنها را بکار گیرند.

  این استراتژی ها عبارتنداز :
      نوآوری  : تولید کننده ای منحصر به فرد و یگانه بودن.
      کیفیت  : عرضه و ارائه کالاها و خدمات دارای کیفیت عالی به مشتریان.
      رهبری هزینه  : نتیجه برنامه ریزی شده سیاست های که هدفشان «مدیریت صحیح مخارج» است.
  بارنی  (1991) بین مزیت رقابتی که شرکت در حال حاضر از آن استفاده می کند و رقبا می توانند از آن کپی برداری کنند و مزیت رقابتی پایدار که رقبا نمی توانند از آن تقلید کنند، تفاوت قائل شده است. این موضوع به اهمیت مفهوم قابلیت های متمایز منجر می شود.

  2-2-4. قابلیت های متمایز
  همانگونه که کی (1999) مطرح می سازد، «فرصت های فراروی شرکت برای حفظ مزیت رقابتی را معمولاً قابلیت های آن تعیین می کنند». هر قابلیت یا شایستگی متمایز را می توان بعنوان ویزگی یا مشخصه ای مهم توصیف کرد که، همانگونه که کویین  (1980) می گوید، «موجب برتری شرکت و سازمان می شود». کی باتأکید براینکه بین قابلیت های متمایز و قابلیت های تقلیدشدنی تفاوت وجود دارد، این تعریف را توسعه   می دهد. قابلیت های متمایز عبارتداز آن دسته مشخصات و ویژگی هایی که رقیبان نمی توانند از آنها گرته برداری یا آنها را تقلید کنند، یا اینکه اصلاً دشوار بتوان آنها را تقلید کرد. قابلیت های تقلید شدنی می توان خریداری کرد، یا هر شرکتی که دارای مهارت های مدیریتی بالا و بارزی  باشد و منابع مالی خوبی نیز در اختیار داشته باشد، می تواند آنها را بیافزایند. بیشتر قابلیت های فنی تقلید شدنی هستند. پرهلد و همل   (1990) برانند که مزیت رقابتی در بلندمدت برای شرکتی ایجاد می شود که دارای «شایستگی محوری » است و این شایستگی ها برتر از رقباست. همچنین مزیت رقابتی در شرکتی ایجاد می شود که سریعتر فرا گیرد و می آموزد و آموخته های خود را به شکلی موثرتر از رقیبانش به کار می گیرد.

  بارنی (1991) برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می توان منبعی را مشخصاً شایستگی یا قابلیت متمایز برشمرد یا نه، چهار معیار را معرفی کرده است :
  1.    خاق ارزش برای مشتری
  2.    کمیاب بودن آن در مقایسه با رقیبان
  3.    تقلید ناشدنی بودن آن 
  4.    جایگزین ناشدنی بودن آن
  مفهوم قابلیت متمایز، اساس نگرش منبع- محور به استراتزی را تشکیل می دهد، که در ادامه فصل به آن اشاره خواهد شد.

  2-2-5. هماهنگی استراتژیک
  مفهوم هماهنگی استراتژیک به معنی به حداکثر رساندن میزان تناسب و تطابق میان مزیت رقابتی هر شرکت با منابع و قابلیت هایش و همچنین فرصت های موجود در محیط بیرونی است. همتنطور که هوفر و شندل   (1986) می گویند : «یکی از جنبه های اساسی وظایف مدیران امروزی، هماهنگ کردن شایستگی-های سازمان (مهارها و منابع داخلی) یا فرصت ها و خطرپذیری (ریسک) های ناشی از تغییرات محیطی است، بگونه ای که در زمان استفاده از این منابع، هر دوی اینها هم کارآمد باشند و هم اثربخش».

  2-2-6. مبانی استراتژی
  اساساً استراتژی به تعریف مقاصد (قصد استراتزیک)  و تخصیص یا تعدیل منابع با فرصت ها (استراتژی منبع- محور  ) و در واقع ایجاد همانگی استراتژی بین آنها می پردازد. طراحی و اجرای اثربخشی استراتژی به توان استراتژیک  سازمان بستگی می یابد. توان استراتژیک شامل توانایی طراحی آرمان های استراتژیک و اجرای طرح های استراتژیک از طریق فرایند مدیریت استراتژیک است.

  2-2-7. قصد استراتژیک
  استراتژی را در ساده ترین شکل آن می توان بعنوان بیان مقاصد سازمان تعریف کرد. یا به عبارتی، آنچه که سازمان می خواهد انجام دهد  و روش انجام آن همانگونه که ویکنز  (1987) می گوید : «استراتژی یعنی اینکه سازمان چگونه می خواهد از اینجا به آنجا برود». همانطور که همل و پرهلد (1989) تعریف کرده اند، قصد استراتژیک به موقعیت ممتاز و پیشگامی اشاره دارد که سازمان می خواهد به آن برسد و در واقع نوعی شاخص به منظور ارزیابی میزان موفقیت سازمان در تحقق این هدف به شمار می آید. قصد استراتژیک     می تواندبه صورتی بسیار کلی و گسترده از مأموریت یا بینش حاکم بر سازمان، بیان شود و یا اینکه به طور دقیق به تشریح آرمان ها و اهداف سازمان بپردازد. میلر و دس  (1996) توالی قصد استراتژیک را بدین شرح تعریف کرده اند :
  1.    چشم انداز گسترده در خصوص این که سازمان باید چگونه باشد.
  2.    مأموریت سازمان.
  3.    اهداف خاصی که عملیاتی می شوند.
  4.    اهداف استراتژیک.

  فهرست مطالب
  2-1.  مقدمه    
  2-2.  مفهوم و فرایند استراتژی    
  2-2-1. تعریف استراتژی    
  2- 2-2. مفهوم استراتژی    
  2-2-3. مزیت رقابتی    
  2-2-4. قابلیت های متمایز    
   2-2-5.  هماهنگی استراتژیک    
  2-2-6. مبانی استراتژی     
  2-2-7. قصد استراتژیک    

  2-3. استراتژی منبع- محور     
  2-4. توان استراتژیک    
   2-5. مدیریت استراتژیک    
  2-6. تدوین استراتژی    
  2-7. نگرش سیستماتیک به تدوین استراتژیک    
  2-8. واقعیت فرایند تدوین استراتژی    
  2-9. واقعیت مدیریت استراتژیک    
   2-10. استراتژی منابع انسانی    
  2-10-1. مدیریت استراتژیک منابع انسانی و استراتژی های منابع انسانی    
  2-10-2. استراتژی سرباز وفادار    
  2-10-3. استراتژی نیروی کار قراردادی    
  2-10-4. استراتژی متخصص متعهد    
  2-10-5. استراتژی پیمانکارانه    
  2-11. تعریف استراتژی منابع انسانی    
  2-12. انواع استراتژی منابع انسانی    
  2-13. استراتژی عام منابع انسانی    
  2-13-1. یک شرکت تولیدی    
  2-14. استراتژی خاص منابع انسانی    
  2-14-1. استراتژی منابع انسانی مؤسسات آموزش عالی    
  2-15. معیارهای استراتژی اثربخش منابع انسانی    
  2-16. تعبیری از استراتژی مطلوب منابع انسانی    
  2-17. نقش استراتژی منابع انسانی در سازمان های متعالی و ارتباط آن با استراتژی سازمان    
  2-18. تدوین و استقرار استراتژی منابع انسانی در سازمان-های متعالی    
  2-19. نقش استر اتژی های منابع انسانی و ارتباط آن با استراتژی سازمان    

  منابع

  توضیحات:
  فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل:     WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد

  تولید شده انحصاری در:فروشگاه ساز فایلینا

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

برچسب ها: مبانی,نظری,و,پیشینه,تحقیق,استراتژی,منابع,انسانی,

[ پنجشنبه 11 مرداد 1397 ] [ 15:45 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


ساخت وبلاگ با امکانات جدید

نگار بلاگ ( negarblog ) از جمله برترین سیستم های وبلاگدهی می باشد که به تمام کاربران اینترنت این امکان را میدهد تا به سادگی در آن عضو شده ، وبلاگی برای خود ایجاد و به وسیله ی سادگی در مدیریت نگار بلاگ آن را مدیریت نمایند تا بتوانند در سریع ترین زمان اطلاعات مفید، خاطرات ارزشمند و مقالات نوشته شده توسط خود را در آن منتشر کرده تا سایر کاربران دنیای اینترنت نیز بتوانند از این اطلاعات استفاده نمایند. استفاده از امکانات نگار بلاگ همواره رایگان بوده و هزینه ای به جهت ایجاد و نگهداری وبلاگ ها از کاربران گرفته نخواهد شد. 

از جمله امکاناتی که سیستم وبلاگ دهی نگار بلاگ در اختیار کاربران قرار میدهد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
» اختصاص يک آدرس اينترنتي (http://User.negarblog.Ir) 
» ارسال و انتشار آسان مطالب در وبلاگ
» درج آسان تصاویر، پیوندها و تغییر در رنگ یا اندازه نوشته ها
»  امکان مدیریت آسان وبلاگ ایجاد شده . 
»  امکان ایجاد بینهایت مطلب به همراه عکس و لینک . 
»  ارائه 500 مگابایت فضای رایگان اولیه برای آپلود عکس و فایل به هر وبلاگ 
»  امکان اختصاصی کردن مطالب برای کاربران ویژه به وسیله رمزگذاری بر روی پست ها 
»  امکان ایجاد بینهایت پیوند روزانه 
»  امکان انتخاب قالب از میان قالب های پیشفرض سیستم وبلاگدهی نگار بلاگ 
»  امکان قرار دادن قالب دلخواه خود بر روی وبلاگ 
»  امکان ایجاد وبلاگ با چندین نویسنده به صورت وبلاگ گروهی 
»  امکاناتی مانند ایجاد نظر سنجی، آمارگیر و... 
»  امکان اتصال دامنه به وبلاگ مانند ( www.user.ir ) 
»  امکان گرفتن پشتیبان از مطالب وبلاگ و بازگردانی آن توسط مدیر وبلاگ 
»  امکان بهره مندی از آموزش های سئو به صورت رایگان در بخش آموزش 
»  امکان برگزاری مسابقات دوره ای با جوایزی از قبیل ( دامنه IR رایگان ، هاست رایگان، شارژ رایگان و جوایز نقدی) 

ايجاد وبلاگ فارسي

 

برچسب ها: ساخت,وبلاگ,,با,امکانات,جدید,,ساخت وبلاگ با ایندکس فوری,

[ دوشنبه 8 مرداد 1397 ] [ 12:46 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


سرور مجازی پایدار

سرور مجازی چیست؟ سرور مجازی یا وی پی اس اصطلاحی هست که بین هاستینگها رواج دارد سرور مجازی از تقسیم سرور اختصاصی با استفاده از مجازی سازهای مانند وی ام ویر یا کی وی ام و دیگر مجازی ساز ها به وجود میاد در این بیان شرکتهای زیاد هستند که ارائه سرور مجازی پرداختند که ما به یکی از برترین آنها در اینجا خواهیم پرداخت :شرکت سروای تی این شرکت یکی از ارائه دهنده های خوب سرور مجازی مباشد که در ان میتوانید این خدمات را مشاهده کنید

سرور مجازی ابری

سرور مجازی آلمان KVM

سرور مجازی آلمان حرفه ای

سرور نیمه اختصاصی (VDS)آلمان

این محصولاتی که در بالا معرفی شد تعداد بسیار کمی از سرویس های این شرکت میباشد که شما میتوانید از آن استفاده کنید نظرات کاربرانی که از سرویسهای این شرکت استفاده کردن مثبت بوده و نارضایتی بین انها مشاهده نمیشودآپلود عکس

 

 

برچسب ها: سرور,مجازی,پایدار,سرور مجازی پایدار و با کیفیت,

[ شنبه 6 مرداد 1397 ] [ 17:23 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


لوازم ارایشی با کیفیت

برای سفارش محصولات به ادرسهای زیر با ما تماس بگیرید یا بر روی عکس کلیک کنید

076-3527-0546تلفن تماس:   

Yasbeauty_ir@gmail.comایمیل  :

سایت  :  www.yasbeauty.ir

کانال تلگرام :  t.me/Yasbeauty_ir

 

برچسب ها: ,لوازم,ارایشی,با,کیفیت,فروش عمده لوازم ارایشی, لوازم ارایشی خارجی با کیفیت,

[ جمعه 5 مرداد 1397 ] [ 9:20 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

مرجع فایلهای آموزشی | پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

 • مرجع فایلهای آموزشی | پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

  دید کلی :

  پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد شامل 30 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان حقوق کاربرد دارد .

  توضیحات کامل :

  پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

   

  پاورپوینت شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد شامل 30 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

   

  مقدمه

  شرب خمر که در اصطلاح عام به شراب‌خواری نیز معروف است، از دو کلمه‌ی «شُرب» و «خَمر» ساخته شده است. شرب به معنی نوشیدن و خمر به معنی مایعی است که مست کند. بنابراین می‌­توان گفت منظور از شرب خمر، نوشیدن مشروبات الکلی (مست‌کننده) است. همراه ما باشید، در این نوشتار اطلاعات مفیدی درباره‌ی احکام و مجازات شرب خمر در اختیارتان خواهیم گذاشت.

  و …

   

  فهرست مطالب

  مقدمه
  احکام شرب خمر

  منظور قرآن از «مصرف» شرب خمر چیست؟
  مجازات شرب خمر
  راه‌های اثبات شرب خمر
  پایان

   

  عنوان : شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

  فرمت : پاورپوینت

  حجم : 308 کیلوبایت

  تعداد صفحات : 30

  پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

  شرب خمر چه جرمی است و چه مجازاتی دارد

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

      

برچسب ها: پاورپوینت,شرب,خمر,چه,جرمی,است,و,چه,مجازاتی,دارد,

[ پنجشنبه 4 مرداد 1397 ] [ 15:22 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


جزوه حقوق اساسی تطبیقی دکتر گرجی

مرکز دانلود فایل نگارا | جزوه حقوق اساسی تطبیقی دکتر گرجی

 • مرکز دانلود فایل نگارا | جزوه حقوق اساسی تطبیقی دکتر گرجی

  کلیه محتوای این سایت اهم از پایان نامه ومقاله و تحقیق و فایلهای اموزشی از سطح اینترنت و سایتهای دیگر جمع آوری میشود و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای انها نداشته و ندارد و اگر هنگام خرید دچار مشکل شدید با سایت مرجع تماس بگیرید

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

برچسب ها: جزوه,حقوق,اساسی,تطبیقی,دکتر,گرجی,

[ پنجشنبه 4 مرداد 1397 ] [ 14:30 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد